Ibuprom® Zatoki Tabs to nowy lek na ból i niedrożność zatok

Połączenie dwóch substancji czynnych: ibuprofenu o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym oraz fenylefryny udrożniającej nos sprawia, że Ibuprom Zatoki Tabs to idealny, specjalistyczny lek na ból i niedrożność zatok.

Ibuprom Zatoki Tabs

Działanie Ibupromu Zatoki Tabs

Dlaczego Ibuprom Zatoki Tabs jest tak skuteczny?

Ibuprom Zatoki Tabs to połączenie dwóch sprawdzonych substancji czynnych.
Działa już po 30 minutach.

Ibuprofen:

  • Szybko usuwa ból
  • Działa przeciwzapalnie
  • Jedna dawka zawiera maksymalną
    dawkę ibuprofenu

Fenylefryna:

  • Udrożnia nos
  • Usuwa uczucie ucisku
  • Jedna dawka zawiera maksymalną
    dawkę fenylefryny

Jak stosować Ibuprom Zatoki Tabs?

Stosować tylko u osób powyżej 12. roku życia
Należy przestrzegać co najmniej 4-godzinnego odstępu między kolejnymi dawkami
Nie wolno przyjmować leku przez okres ponad 3 dni bez konsultacji z lekarzem

Dostępne w sprzedaży

W sprzedaży dostępne są opakowania:
12 szt. – 1 blister po 12 szt.

Ibuprom Zatoki Tabs


Ibuprofen 200 mg, fenylefryny chlorowodorek 6,1 mg; tabletki drażowane


Wskazania do stosowania: stosować doraźnie w celu złagodzenia objawów niedrożności nosa i zatok obocznych nosa z towarzyszącym bólem głowy, bólów związanych z niedrożnością zatok oraz gorączką w przebiegu grypy lub przeziębienia


Przeciwwskazania: Produkt leczniczy jest przeciwwskazany u pacjentów: z nadwrażliwością na ibuprofen, fenylefryny chlorowodorek lub którąkolwiek substancję pomocniczą; u których po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych NLPZ występowały kiedykolwiek w przeszłości objawy alergii w postaci astmy oskrzelowej, kataru, obrzęku naczynioruchowego lub pokrzywki; przyjmujących leki z grupy inhibitorów monoaminooksygenazy MAO (stosowanych w leczeniu niedociśnienia tętniczego oraz depresji) i w okresie do 14 dni od zaprzestania ich stosowania; z czynną lub nawracającą chorobą wrzodową żołądka i (lub) dwunastnicy lub z krwawieniem z przewodu pokarmowego; z przebytym w przeszłości, po zastosowaniu NLPZ, krwawieniem z przewodu pokarmowego lub perforacją; z krwawieniem wewnątrzczaszkowym lub innym rodzajem krwawienia; z ciężką niewydolnością wątroby, z ciężką niewydolnością nerek lub z ciężką niewydolnością serca (klasa IV wg NYHA); z chorobą wieńcową; z nadciśnieniem tętniczym; z niewyjaśnionymi zaburzeniami hematologicznymi; ze skazą krwotoczną; z cukrzycą; z guzem chromochłonnym nadnerczy; z jaskrą z zamkniętym kątem przesączania; z nadczynnością tarczycy; z rozrostem gruczołu krokowego. Produktu leczniczego nie stosować w ciąży i w okresie karmienia piersią. Produktu leczniczego nie stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.


Podmiot odpowiedzialny: US Pharmacia Sp. z o.o.


Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie, oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.